Apie stovyklą

Poilsiavietė „Žilvitis“ yra Pajūrio regioninio parko teritorijoje, ant jūros kranto, tarp Klaipėdos ir Palangos miestų.

Poilsiavietės adresas: Placio g. 28, Karklės km. Klaipėdos raj. Mus pasieksite, važiuodami nuo Kauno autostrada į Palangą. Pusiaukelėje, Klaipėda – Palanga yra kelio rodyklė „Karklė“. Karklės km. rodyklė „Žilvitis“ nukreips Jus į poilsiavietę.

Poilsiavietės neformalaus švietimo profilis: sportinis – sveikatingumo – poilsinis.

Poilsiavietėje „Žilvitis“ vienoje pamainoje poilsiauja 300 moksleivių nuo 7 – 18 metų.

Poilsiautojai skirstomi į grupes pagal amžių, tačiau yra atsižvelgiama į tėvų pageidavimus dėl brolių, seserų apgyvendinimo. Vienoje grupėje, kuriai vadovauja 2 pedagogai, yra apie 30 moksleivių. Jie apgyvendinami mediniuose ir mūriniuose nameliuose po 3-5; 6-8 viename kambaryje. Dušas ir prausyklos yra atskirame pastate.

Poilsiautojų diena prasideda 8.30 val. rytine mankšta. Poilsio diena priklauso nuo oro sąlygų. Pagal tradiciją kiekvieną dieną vyksta sportinės varžybos stadione arba paplūdimyje, kiti renginiai – pagal veiklos programą. Kasdien vyksta tradiciniai ir netradiciniai „Žilvičio“ renginiai. Renginių iniciatoriai yra moksleiviai, jų vadovai. Bendruose moksleivių, pedagogų, vadovų sumanytuose renginiuose dalyvauja visi „Žilvičio“ poilsiautojai. Muzikos vadovai, diskotekų organizatoriai kiekvieną vakarą kviečia moksleivius į diskoteką, kuri birželio – liepos mėnesiais vyksta iki 23.00val.; nakties miegas-23.30 val.; rugpjūčio mėnesį iki 22.30 val.; nakties miegas- 23.00 val. Jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikai nakties miegui ruošiasi anksčiau. Poilsiautojų miego metu, poilsiavietėje budi naktiniai sargai.

Atvykus į poilsiavietę, moksleiviai privalo griežtai laikytis vidaus tvarkos ir elgesio taisyklių, su kuriomis supažindina grupių auklėtojai ir poilsiavietės direktorės bendrame, pagal amžiaus grupes, poilsiautojų susirinkime. Išklausius, vidaus tvarkos, saugaus poilsio ir elgesio taisykles, poilsiautojai privalo pasirašyti savo grupės ir poilsiavietės „Žilvitis“ įvadinio saugos instruktažo žurnale.

Už grubius vidaus tvarkos taisyklių pažeidimus: alkoholinių gėrimų, narkotinių ar kitų toksinių medžiagų vartojimą, pastebėjus šių medžiagų platinimą; savavališką pasišalinimą iš poilsiavietės teritorijos; už piktybinius dienotvarkės pažeidimus: maudymąsi jūroje be maudymosi vadovo ar grupės vadovo, poilsiautojai šalinami iš poilsiavietės negrąžinant pinigų už kelialapį.

Poilsiautojai maitinami 5 kartus per dieną vadovaujantis Klaipėdos apskrities Valstybinės maisto kokybės ir veterinarijos tarnybos reikalavimais.

Poilsiautojams patariama turėti sportinę aprangą, asmens higienos priemones, rankšluostį, paplūdimio patiesalą.

Nerekomenduojame vežtis į poilsiavietę mobiliųjų telefonų ir kitų brangių daiktų. Poilsiavietės administracija neatsako už prarastus daiktus.

Atvykę į poilsiavietę moksleiviai pateikia: asmens dokumento kopiją; sveikatos pažymą 027-1/A (be šios pažymos poilsiui moksleiviai nepriimami), užsieniečiams tinka Europos sveikatos kortelė ar sveikatos draudimas.

Poilsiavietėje yra medicinos punktas, kuriame dirba medikas.

„Žilvityje“ smagu ir linksma! Gamta, jūra, papildomojo ugdymo programa sudaro galimybę moksleiviui tinkamai pailsėti atostogų metu.